октомври 1, 2022

Мирослав Ангелов спечели планинското изкачване „Раховец Лясковец“ 2019

Мирослав Ангелов от „Мегапорт” със „Шкода Фабиа R5” спечели IV етап на Националния шампионат по планинско изкачване „Раховец Лясковец 2019”. Той победи и в трите манша, и с общ резултат 06:46,898 стана безапелационно първи.Второто място е за Искрен Веселинов от „Даниел Рейсинг” с „Хонда Сивик” и общ резултат 07:11,460 мин. Така той спечели шампионската купа в клас Е1 1600. Трети в генералното класиране остана Стефан Георгиев от Стара Загора с „Форд Ескорт”.
Шестицата допълват Александър Бурдин от „Хоби кар” с BMW М3, Динко Иванов от Стара Загора със „Ситроен С2” и Валентин Георгиев от „Ара мотор спорт” с „Хонда Сивик”.
Лясковчанинът Тодор Тодоров, който е състезател на клуба-домакин „Етър рейсинг” и по чиято идея преди седем години възникна състезанието, се класира на осмо място. Той шофираше  „Фолксваген Поло”.
Купите на победителите бяха връчени от кметовете на двете общини съорганизатори – д-р Ивелина Гецова и инж. Добромир Добрев.