Мирослав Ангелов спечели планинското изкачване „Раховец Лясковец“ 2019

0

Мирослав Ангелов от „Мегапорт” със „Шкода Фабиа R5” спечели IV етап на Националния шампионат по планинско изкачване „Раховец Лясковец 2019”. Той победи и в трите манша, и с общ резултат 06:46,898 стана безапелационно първи.Второто място е за Искрен Веселинов от „Даниел Рейсинг” с „Хонда Сивик” и общ резултат 07:11,460 мин. Така той спечели шампионската купа в клас Е1 1600. Трети в генералното класиране остана Стефан Георгиев от Стара Загора с „Форд Ескорт”.
Шестицата допълват Александър Бурдин от „Хоби кар” с BMW М3, Динко Иванов от Стара Загора със „Ситроен С2” и Валентин Георгиев от „Ара мотор спорт” с „Хонда Сивик”.
Лясковчанинът Тодор Тодоров, който е състезател на клуба-домакин „Етър рейсинг” и по чиято идея преди седем години възникна състезанието, се класира на осмо място. Той шофираше  „Фолксваген Поло”.
Купите на победителите бяха връчени от кметовете на двете общини съорганизатори – д-р Ивелина Гецова и инж. Добромир Добрев.