Николай Александров от Свищов стана републикански шампион по кикбокс в категория до 54 кг.

0

Общо с 4 медала, от които един златен, един сребърен и два бронзови, се завърнаха състезателите на клуба в Свищов

Пореден успех постигна свищовският отбор по кикбокс на държавното първенство в стилове „Лоу Кик“ и „К1“, в гр. Шумен.
Петимата бойци от СК „БОЛГ“ участваха в стил „Лоу Кик“ и завоюваха общо 4 медала, от които един златен, един сребърен и два бронзови.
Републикански шампион в категория до ЮМВ до 54 кг, след победа на финала над представител на един от водещите клубове от Варна, стана Николай Александров.
След оспорван финал с представител на домакините – вицешампионка в една теглова категория над нейната, със сребърен медал се окичи Катерина Минкова, при ДМВ до 56 кг.
Бронзови медали спечелиха Янислав Янков и Стивън Николов, съответно в кат. ЮСВ до 67 кг и ЮМВ до 57 кг. Силно представяне и за Грета Маринова в кат. ДМВ до 56 кг.
Треньорски състав за първенството: старши треньор Мартин Минков и пом. треньор Иван Ангелов.
След завръщането си от държавното първенство, председателят на клуба Валентин Великов и златният медалист бяха посрещнати в Гербовата зала на община Свищов, където зам.-кметът Борислав Замфиров и председателят на Общинския съвет д-р Кристиян Кирилов ги поздравиха за успеха и им връчиха грамоти и подаръци.