Трудна, но сладка победа на „Етър“ над „Черно море“

0

Търновският „Етър“ успя да спечели трудна, но много важна победа над „Черно море“ с 1:0 на стадион „Ивайло“ в болярския град.

Етърци спечелиха трите точки с гол от дузпа в продължението на първите 45 минути. Дани Младенов беше фаулиран в наказателното поле на противника, а Мирослав Енчев получи жълт картон. Наказателният удар изпълни Румен Руменов. Резултатът се запази и през второто полувреме, през което и двата отбора имаха шансове да отбележат.

Един от най-драматичните моменти в двубоя бе през 70-та минута, когато гостите пропуснаха да изравнят след втора дузпа. Преди това – в 66-та минута  домакините имаха шанс, но Крум Стоянов стреля извън вратата. Две минути по-късно пък „Черно море“ се размина с точката, защото Аристоте Ндонгала удари греда с левия крак.

Шампанското за най-добър играч взе вратаря на „Етър“ Христо Иванов, който се превърна в герой на срещата. Освен дузпата, той спаси и силен удар на домакините.