Много награди получиха участниците в турнира по шахмат за V Купа на Mall Велико Търново

В турнира за V Купа Mall Велико Търново участваха 79 деца от 12 клуба от страната. Имахме и международно участие от Букурещ. Награди получиха 40 деца в отделните категории. Турнирът е до 12 години и се играе на контрола 15 мин +5 секунди на ход в 6 кръга. Организира се от Mall В.Търново и шахматен клуб „Етър“ за пета поредна година. Тази година спонсори бяха още: „E-legance“, „Аглика АД“, ресторант „Bianco“, магазин „Актив“ и „Philicon“. Призьорите получиха купи, медали, парични награди, ваучери и много предметни награди на обща стойност 2 000 лв.

Победител в турнира със 6 точки стана Александър Георгиев от Спартак Плевен 21. Най-добре от великотърновските състезатели се представи Стефани Бижева от „Етър“ с 5 точки, която е първа при момичетата до 10 и втора в генералното класиране.

Бяха отличени и най-малките участници- Антони Добрев (4,5 години) и Анастасия Стоядинова (5 години) от „Етър“. Специална награда имаше за първият регистриран за участие- Симон Минчев от Дряново, както и петима късметлии спечелиха награди.