Отборът на „Болярчета“ 2012 г. триумфира на Коледния футболен турнир

Тимът на „Болярчета” спечели безапелационно Коледния турнир за деца, родени 2012 г., събрал 12 силни отбора от цялата страна, съобщава сайтът https://sport-vt.com.

Спортният празник бе организиран от СК „Болярчета” и се проведе в ДКС „Васил Левски”.

На финала възпитаниците на Николай Колев надиграха с 6:2 „Делфините” (Варна) и ликуваха с купата за първото място. 12-те отбора бяха разпределени в 4 групи по 3 състава, като играха в две полувремена по 20 минути.

Във финалния мач „Болярчета” превъзхождаха съперника и набързо поведоха с 3:0 след хеттрик на Калин Дъров – Кико. До почивката съотборникът му Тео добави още два гола за 5:0. През втората част „Делфините” върнаха две попадения, но в края след техен автогол бе оформено крайното 6:2.

В мача за 3-4 място „Шампион” (София) надделя с 3:2 в оспорван мач срещу „Берое” (Ст. Загора). За петото място „Олимпия” (София) би с 2:1 ДЮФК-2013 (Габрово), за седмото място „Звездичка” (Бургас) се наложи с 3:1 над „Шампион” (Ст. Загора). Местата от 9 до 12 място заеха съответно вторите отбори на „Звездичка”, „Шампион” (СЗ), „Болярчета” и „Олимпия” (Сф).

Настроението във финалния ден подгряваха младите изпълнителки Гергана, Теодора, танцова формация „Рали” и групата по модерен балет на ДГ „Соня”. Отличията връчваха директорът на ОП „Спортни имоти” Петко Павлов и представителят на спонсора „Лактима” Кирил Борисов, като красиви купи, топки и конуси имаше за първите три отбора в класирането, а медали, грамоти и напитки и лакомства – за всички участници.

Специални купи и статуетки имаше и като индивидуални награди. Приза за най-добър вратар взе Теодор Илиев от „Шампион” (Сф), за най-добър защитник – Борислав Иванов от „Шампион” (СЗ), купата на MVP отиде при Теодор Щилянов от „Делфините” (Вн). Безапелационен голмайстор стана Калин Дъров от „Болярчета”, а награда за любимец на публиката взе малкият Явор Чобанов от „Олимпия-2” (Сф).