20 шахматисти се състезаваха за Купата на кмета на с. Церова кория

0

На 1 февруари в село Церова кория се проведе шахматен турнир за Купата на кмета. Участваха 20 състезатели от Велико Търново, Габрово и Стражица. Турнирът бе организиран от кметството на селото и Шахматен клуб „Етър“, а управникът на Церова кория Христо Кунчев осигури прекрасни условия, сравними със състезание от международен ранг. След оспорвана борба до последния ход в 7 кръга по швейцарска система първото място спечели Никола Лалев, а негови подгласници станаха 13-годишният Стилиан Ангелов и Емил Петков. Наградата за най-добре представил се сеньор спечели Пламен Кънчев, до 14 години призът грабна Кристиан Ангелов, а до 12 години – Стефани Бижева. Най-малкият участник бе Милен Цанов, а доайен на турнира – Иван Илийков. Шахматен клуб „Етър“ планира да проведе подобни състезания съвместно и с други селища от региона, за да популяризираме шахмата.