Пет медала за Стилияна Николова от държавното по художествена гимнастика!

0

Пет медала, от които четири златни и един бронзов завоюва Стиляна Николова от държавното първенство по художествена гимнастика категория Елит, което се проведе в зала „София.

Състезателката на великотърновския клуб по художествена гимнастика „Етър“ спечели титлата в многобоя при девойки старша възраст. Националката събра сбор от 85.900 точки, след като получи оценки 20.100 точки на въже, 22.150 на топка, 23.800 на бухалки и 19.850 точки на лента. Втора се класира Радина Томова от „Локомотив“ (София) със 78.250 точки, а бронзовото отличие завоюва София Иванова от „Левски Илиана“ със сбор от 74.500 точки.

Стиляна Николова получи и най-високата оценка на турнира – 23.800 точки за изпълнението си с бухалки.

На финалите на отделните уреди етърката взе още три златни и един бронзов медал.

Талантливата гимнастичка е първа на топка с оценка 22.850 точки, на бухалки с 23.400 и на лента с 21.700 точки, а на въже зае трето място с 18.800 точки, след като допусна грешка. Ева Брезалиева (Олимпия Бургас) взе златото на въже с 20.500 точки и сребро на топка с 22.300 точки. Радина Томова от Локомотив (София) завоюва три сребърни и едно бронзово отличие.

На бухалки трета се класира Христина Първанова (Левски Триадица) с 20.000 точки, а на лента бронз спечели съотборничката и Виктория Георгиева с 18.450 точки.

„Убедителна победа на Стили! Страхотен боец. Благодарим, че поставяш „Етър“ на върха“, коментира треньорката Савина Ганчева.

Като цяло специалистите констатираха изключителен напредък при всички състезателки, като се има предвид трудната година, затворените зали и невъзможността да се тренира заради пандемията от COVID-19. Особено това си пролича при състезателките от националния отбор, които си заслужиха местата в първите шест.