“Етър” направи 2:2 с ЦСКА-1948 в Правец след хубав мач

0

„Етър” завърши 2:2 срещу ЦСКА-1948 в контрола в Правец, където се намира на лагер столичният тим. Двубоят се игра под проливен дъжд на градския стадион, но предложи интересни моменти Началото бе за символичните домакини от ЦСКА-1948, които бързо поведоха. В 9-ата минута Дани Младенов получи хубав пас отляво и прати топката покрай Христо Иванов за 1:0.

„Виолетовите” постепенно изнесоха играта напред и срещата стана двуостра. В 18-ата минута Боруков бе съборен отляво и Стелиян Добрев центрира от фаула, а в разбъркването Пламен Крачунов вкара за 1:1. Малко след това Добрев в добра позиция на успя да нацели топката от въздуха в трудно положение.

ЦСКА-1948 имаше две възможности до почивката, като първо Гущеров потърси Дани Младенов, но вратарят пресече и улови, а в 45-ата минута пък Младенов намери Гущеров, чийто удар бе спасен от Христо Иванов, като топката срещна и десния му стълб.

През първата част „Етър” игра с Хр. Иванов, Здр. Илиев, Крачунов, Купенов, М. Иванов, Кацаров, Добрев, Фемиа, Алдаир, Боруков, Ангелов.

След почивката Петко Петков пусна изцяло нов състав с всички останали играчи, като в игра след дълго отсъствие се завърна Христофор Хубчев, а се появиха и каращите проби Хосе Кордоба и Беденети. Етърци оставиха много добри впечатления и имаха тотален превес докъм 70-ата минута. Първо Щерев отправи опасен удар до гредата, а за домакините след удар на Шопов и рикошет топката излезе в корнер.

„Етър” атакуваше много опасно и логично в 65-ата минута поведе. Дани Пехливанов направи дълъг рейд и пусна отляво на Иван Михайлов, който сложи топката с перфектен пас на главата на Яни Пехливанов за 1:2. За съперника опитният Мартин Камбуров влезе чак в 70-ата минута и промени играта. До края ЦСКА-1948 натискаше, като Камбуров на два пъти нацели напречната греда – първо от фаул, после с глава след центриране. В 83-ата минута Топузов центрира, топката срещна пак гредата и Лазар Марин я довкара за крайното 2:2.