„Етър” би с 2:0 “Левски” (Лом) с голове на Кристиян Кънчев и Христо Димитров

0

„Етър” взе първата си победа в подготовката, като би с 2:0 „Левски” (Лом). Попаденията отбелязаха младите надежди Кристиян Кънчев и Христо Димитров в средата на втората част. Мачът се игра на неутрален терен на градския стадион в Тетевен. Именно срещу „Левски” (Лом) е и стартът на „виолетовите” в първенството на 26 юли на стадион „Ивайло”.

Етърци започнаха в състав: Анатоли Господинов, Хосе Кордоба, Мариян Иванов, Здравко Илиев, Калоян Митев, Радослав Апостолов, Яни Пехливанов, Николас Фемиа, Христо Марков, Даниел Младенов, Ловре Кнежевич. През втората част Веселин Великов пусна още Христо Иванов, Атанас Кръстев, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Николай Янков, Борислав Марков, Христо Димитров, Николай Дичев, Мартин Петков и Десислав Пенев.

Първите 15 минути предложиха равностойна игра, като действията се водеха предимно в центъра и без опасности към двете врати. Двата тима изпълниха по един корнер, а Хосе Кордоба си заработи жълт картон.

Постепенно “Етър” наложи териториален превес и започна по-често да застрашава вратата на символичните домакини. В 22-ата минута хубава комбинация бе започната от Фемия, който намери Ради Апостолов, после Христо Марков изведе Ловре Кнежевич, чийто удар мина опасно до гредата. Малко след това пък Калоян Митев отляво центрира към Христо Марков, на когото сантиметри не достигнаха да засече топката.

“Виолетовите” направиха още две-три добри атаки, а първата ситуация за “Левски” (Лом) дойде чак към края на полувремето. Анатоли Господинов изби удар на съперник, а при добавката топката мина до гредата. Така първото полувреме приключи без голове.

След почивката в игра влязоха Николай Дичев, Атанас Кръстев, Николай Янков и Христо Димитров, а в 55-ата минута – и Христо Иванов, Мартин Петков, Борислав Марков и Кристиян Кънчев. “Етър” откри резултата в 60-ата минута, като автор на първия гол за обновения отбор стана младият Кристиян Кънчев. С неспасяем удар от 22 метра с левия крак Кънчев направи резултата 0:1.

Само след пет минути етърци удвоиха преднината си – Ловре Кнежевич проби отляво и пусна на Атанас Кръстев, който надбяга пазача си и намери пред вратата Христо Димитров, който засече топката за 0:2.

“Левски” (Лом) можеше да върне един гол в 79-ата минута, когато получи правото на пряк свободен удар пред вратата. Даниел Кутев стреля опасно под напречната греда, но Христо Иванов майсторски извади топката. Следващата проверка е на 9 юли – гостуване на “Загорец” (Нова Загора).