Мирослав Ангелов и Георги Гаджев (Skoda Fabia Rally2 evo) са победителите в тазгодишното 17-то издание на рали „Твърдица“. Екипажът на АСК „Мегапорт“ завърши надпреварата с аванс от над две минути пред завършилите втори Георги Василев и Стефан Добрев (Дианал Рейсинг, Mitsubishi Lancer Evo IX). Трети в крайното класиране на третия кръг от рали шампионата завършиха Денис Станчовски и Явор Брънков (АСК „Престиж“, Peugeot 208 R2).

Последният ден от рали „Твърдица“ стартира повече от очаквано с интересна битка между временните лидери Мартин Сурилов/Здравко Здравков (Mitsubishi Lancer Evo IX) и Мирослав Ангелов и Георги Гаджев. При първото преминаване на най-дългия етап в състезанието „Предела“ Сурилов/Здравков получиха повреда в спирачната система на своя автомобил, като това допълнително улесни задачата на Ангелов и Гаджев да поемат лидерството. Въпреки усилената работа на механиците на Шумен Аутоспорт в сервизната зона, проблемите на Сурилов и Здравков продължиха, което ги изпрати чак осми в генералното класиране на рали „Твърдица“ 2021.

Денис Станчовски и Явор Брънков (Peugeot 208 R2) са най-бързия екипаж с автомобил задвижван от един двигателен мост завършвайки на трето място в генералното класиране. Екипажът на АСК „Престиж“ са и победителите в клас RC4, както и в класирането за купа „Тодор Славов“.

Победителите в клас Е1 са Георги Янков/Цветан Балджиев (Mitsubishi Lancer Evo IX).

Дилян Станков/Йордан Йорданов (Peugeot 208 R2) успешно завършиха на второ място в клас RC4 след тежка битка с Антон Титов/Динко Георгиев (Peugeot 208 R2). В крайна сметка разликата между двата екипажа е от 16,6 секунди в полза на Станков/Йорданов.

Тодор Атанасов/Владимир Ичиренски (ВАЗ 2108) завършват рали „Твърдица“ на второ място в група Е, въпреки че при първото преминаване на етапа „Предела“ останаха без гориво. Челната тройка в група Е допълниха съотборниците на им Ясен Обретенов и Калоян Шантанов.

В клас RC 5 победата спечелиха Стефан Желязков и Иван Турлаков (Дианел Рейсинг, Citroen Saxo). Те изпревариха с 38,6 секунди Петър Йорданов и Любка Йорданова (Ботевград, Hyundai i20 Coupe). Третото място остана за Сашо Стайков и Радослав Кузманов (Шумен Аутоспорт, Hyundai i20 Coupe) с изоставане от 1:52,6 минути.