„Етър” загря за старта със 7:0 над „Партизан”

0

„Етър” разгроми със 7:0 „Партизан” (Червен бряг) в генерална репетиция за първия официален мач срещу „Левски” (Лом) в понеделник. Преди мача бе представен съставът на „виолетовите” за новото първенство, като под аплодисментите на публиката излязоха 24 футболисти и треньорският щаб.

Веселин Великов пусна в игра два различни състава през двете полувремена, като през първата част паднаха 5 гола, а после по-младите играчи долбавиха още два. Мачът започна с удар в гредата от гостите, но после в мрежата им се посипаха голове. В 9-ата минута след центриране Дани Младенов с глава красиво прехвърли вратаря Антонов за 1:0. Две минути по-късно Христо Димитров излезе сам срещу стража, но би в него. Ловре Кнежевич, който бе рожденик, си подари за празника хубав гол след удар с десния крак в 18-ата минута. Още в следващата атака пък Христо Димитров технично с пета покачи на 3:0.

Четвъртият гол падна още в 22-ата минута, след като Кнежевич се откъсна отдясно и намери пред вратата Христо Димитров – 4:0. Удар на Дани Младенов малко след това бе избит от вратаря, но Радослав Апостолов посрещна топката с мощен шут от дистанция и покачи на 5:0. Много красива атака последва в 33-атга минута – Здравко Илиев центрира отдясно и Дани Младенов стреля със странична ножица, но вратарят успя да избие в корнер.

След почивката в игра влязоха останалите играчи, а капитанската лента сложи Кольо Станев. В 50-ата минута той центрира отдясно и Христо Марков също пробва странична ножица. Нов удар на Марков бе спасен от вратаря, преди в 56-ата минута Ромеш Ивей да покачи на 6:0. Нов опасен удар на Ивей в 67-ата минута бе изваден от вратаря в корнер. В 70-ата минута Николай Янков с плътен удар направи резултата 7:0, след което темпото поспадна, а гостите изнесоха играта по-напред и до края нови попадения не паднаха.

„Етър”: Анатолий Господинов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Хосе Кордоба, Атанас Кръстев, Яни Пехливанов, Радослав Апостолов, Кристиян Кънчев, Даниел Младенов, Христо Димитров, Ловре Кнежевич (Ангел Мартинов, Кольо Станев, Николай Дичев, Юлиян Райков, Николай Янков, Мартин Петков, Николас Фемиа, Борислав Марков, Калоян Митев, Ромеш Ивей, Христо Марков).