
Великотърновският университет в партньорство с МОН проведе обучение на 1752 педагогически специалисти от 7 области в България.
Департаментът за продължаващо образование и квалификация на педагогически специалисти в периода май-юли т.г. проведе проектни дейности със седем РУО (Бургас, Велико Търново, Враца, Добрич, Плевен, Ловеч и Сливен), в резултат на което бяха сключени договорни отношения с училища – домакини за организирането и провеждането на обучения на педагогическите специалисти.
Сертифицирани обучители от ВТУ проведоха 102 обучения (четири от тях в присъствена форма, а останалите от разстояние в електронна среда) с педагози, които са учители в начален етап, преподават в прогимназиален и/или гимназиален етап български език и литература, природни науки и математика, както и обществени науки.
Всички 1752 педагогически специалисти, завършили успешно своето обучение, получиха удостоверения от ДЕПОКПС.