“Етър” мина победно и през “Добруджа”!

0

“Виолетовите” взеха убедителна и ценна победа с 3:0 при гостуването си на “Добруджа” и опазиха първото си място в класирането, въпреки че и всичките им преследвачи спечелиха победи. Така “Етър” завършва като водач след първия дял от първенството, като предстоят още три кръга и от втория дял. Домакините бяха без наказания си старши треньор Атанас Атанасов, а за етърци след наказание се завърна Николай Дичев, но бе оставен първо сред резервите.

Етърци доминираха през цялото време и не оставиха съмнение в превъзходството си. Мачът започна с ранен гол на “болярите”. Още в 3-ата минута Ловре Кнежевич направи двоен пас с Ради Апостолов и се озова сам срещу вратаря Илиев, като не сгреши – 0:1. Опасните атаки на етърци продължиха. В 10-ата минута Кольо Станев центрира отдясно, Кнежевич пропусна топката към Апостолов, който обаче закъсня. Дани Младенов се откъсна отляво в 16-ата минута и напредна, но пасът му в пеналта не намери съиграч. После пък отново Младенов бе изведен от Кнежевич, но бе спрян заради спорна засада.

В 25-ата минута Здравко Илиев напредна отдясно и сложи топката на главата на Николас Фемиа, но аржентинецът стреля до гредата. Ловре Кнежевич в 38-ата минута нанесе силен опасен удар от дъгата на наказателното поле, но вратарят Димитър Илиев успя да избие топката. Малко след това Младенов бе изведен от Кнежевич сам срещу вратаря, който обаче с ръка успя да отнеме топката от нападателя.

В 50-ата минута Фемиа центрира от фаул, но ударът на Младенов с глава мина над вратата. Вторият гол за “виолетовите” падна в 61-ата минута, когато Кольо Станев получи топката отдясно и пусна на непокрития Дани Младенов, а опитният голмайстор нямаше как да сбърка от чистата ситуация – 0:2. Николай Янков покачи на 0:3 в 77-ата минута с мощен удар от дъгата пред наказателното поле. Малко преди края Ромеш Ивей можеше да вкара и четвърти гол, но след силния му удар вратарят изби топката в гредата.

“Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов (67 Николай Дичев), Кольо Станев (80 Христо Марков), Николас Фемиа, Мартин Петков (62 Николай Янков), Даниел Младенов (80 Христо Димитров), Ловре Кнежевич (80 Ромеш Ивей).

Снимка: архив