„Етър“ направи 1:1 и с „Пирин“

0

„Етър“ направи 1:1 като гост на „Пирин“ (Благоевград) и продължава да е без загуба в контролите си. Мачът се игра на базата на домакините в Рилци.

През първата част „Пирин“ атакуваше по-често и в 14-ата минута след центриране вляво от фаул последва удар до гредата. В 19-ата минута Цветомир Тодоров от етърци се откъсна отляво в пеналта и бе пресрещнат от защитник, като претендираше за дузпа, но реферът бе на друго мнение. За домакините в 24-ата минута след разбъркване в пеналта Казуки Такаши стреля слабо и Господинов улови без проблеми. В 26-ата минута Кольо Станев се откъсна отдясно и центрира, но защитник изби.

„Пирин“ поведе в 28-ата минута, когато бившият етърец Александър Дюлгеров центрира отдясно и Станислав Костов с глава прати топката в мрежата – 1:0. Десет минути по-късно Ловре Кнежевич проби отляво и излезе срещу вратаря, но стреля до гредата. В 43-ата минута Господинов блестящо спаси два последователни удара от упор на Такаши и Орлин Старокин след центриране на Дюлгеров отдясно.

Домакините имаха ситуации и след почивката, когато Господинов на два пъти се намеси успешно. В 70-ата минута „Етър“ изравни. След центриране отляво от фаул Николай Бодуров игра с ръка и реферът отсъди дузпа. От бялата точка Николай Дичев технично вкара за 1:1. Десет минути по-късно етърци за втори път вкараха топката във вратата, но имаше сигнал, че преди паса на Мариян Иванов топката е била напуснала полето. В 86-ата минута след удар на Бенгюзов топката мина по голлинията на Христо Иванов, но не влезе в мрежата. Така мачът завърши 1:1.

„Етър“: Анатоли Господинов, Кольо Станев, Николай Дичев, Мариян Иванов, Георги Александров, Яни Пехливанов, Ниолай Янков, Ловре Кнежевич, Христо Димитров, Цветомир Тодоров, Уилсън Фелипе (Христо Иванов, Жан-Пиер да Силва, Ради Апостолов, Христо Марков, Кристиян Кънчев, Борислав Марков, Калоян Митев, Калоян Ненчев).

Веселин Великов: „Добре беше, доволен съм“

„Без трима основни футболисти се представихме добре. Можеше и още по-добре да е, но съм доволен. Последна контрола, все пак „Пирин“ са отбор от „А“ група, резултатът е добър, няма контузени. Доволен съм, лагерът мина добре. Днес правим възстановяване и утре сутринта се прибирме във Велико Търново.“