„Янтра“ (Габрово) и „Етър“ завършиха 1:1 в здрава битка

0

„Янтра“ (Габрово) и „Етър“ завършиха 1:1 в здрава битка на стадион „Христо Ботев“, гарнирана с неубедително съдийство на рефера Ивайло Ненков. Получи се очакваният борбен мач, в който първото полувреме бе за „Етър“, второто за домакините, а в крайна сметка никой не бе доволен от равенството. „Болярите“ бяха подкрепяни от стотина души агитка, която създаде уникална атмосфера. Още във 2-ата минута Николай Янков от фаул стреля опасно до гредата. Отново Янков изведе в 11-ата минута отдясно Станев, чийто удар бе уловен от вратаря. Юношата на „Етър“ бе изключително активен по десния фланг, а опасностите за „Янтра“ пък създаваше Тони Иванов също отдясно.

Бомбен удар на Цветомир Тодоров в 19-ата минута профуча над гредата, а „Янтра“ отговори с удар на Петър Казаков, минал до левия стълб. После изстрел на Никола Колев бе уловен от Господинов, а Тони Иванов стреля диагонално покрай рамката.

В 31-ата минута Кольо Станев бе съборен в наказателното поле и поиска дузпа, но реферът си замълча. „Етър“ по чудо не поведе в следващите минути, когато натисна здраво. Удар на Здравко Илиев бе избит от вратаря, последва страхотно меле с 2-3 удара на етърци, избивани от голлинията. Веднага след това след удар на Кнежевич и рикошет топката мина до гредата, а от корнера Тодоров завъртя топката директно, но Цинцарски извади изпод гредата.

Втората част започна с нови претенции на „виолетовите“. В 54-ата минута висящият с картон Казаков влезе остро на Дани Младенов, но реферът отново си затрая. Последваха бурни протести, които Ненков завърши с картони за Господинов и Младенов. Куриозното бе, че в буквално всяко единоборство той вадеше картони за гостите, от които почти не остана играч без картон…

Домакините показаха повече борбеност след почивката и първо удар на Върбанов мина над гредата, а в 57-ата минута поведоха. Тони Иванов прокара топката под плонжа на Господинов и бурно изрази радостта си пред агитката на „Етър“, която побесня и го освирка. „Болярите“ все пак стигнаха до гол – в 70-ата минута влезлият Ради Апостолов със страхотен удар от дистанция вкара за 1:1. Малко след това силен удар на Никола Колев мина над гредата, „Янтра“ имаше и още възможности, а за гостите в 83-ата минута нов удар на Апостолов бе уловен от вратаря.

„Етър“: Анатолий Господинов, Здравко Илиев, Николай Дичев, Георги Александров, Кольо Станев, Мариян Иванов, Николай Янков, Яни Пехливанов (62 Радослав Апостолов), Даниел Младенов (62 Уилсън Фелипе), Ловре Кнежевич (89 Христо Димитров).