Над 100 състезатели мериха сили в Международен шахматен турнир за купа “Маринополци”

0
На 28.05.22г. в Спортна зала “Йордан Петров – Графа” в град Павликени се проведе седмо издание на Международен шахматен турнир за купа “Маринополци”. Участие взеха 100 състезатели от над 30 града из цяла България, които изпълниха капацитета на залата. Турнирът важеше за международен рейтинг и градиране. Наградният фонд бе над 1000 лева, като освен парични награди за генералното класиране имаше: награди по възрастови групи, награди в рейтинг категории и специални награди за децата от Община Павликени.
В надпреварата влязоха някои от най-известните и титулувани български шахматисти. Шампион в турнира стана Георги Филев от “ЦСКА” – София. Второто място е за международен майстор Цветан Стоянов от ШК “Чесбомб” -Пловдив. Трета остана международен майстор Елица Раева от ШК “Пристис” – Русе. Най-добре представило се дете в турнира е младата надежда Теодор Тутеков от ШК “Асеневци”. От местния клуб “Маринополци” най-добре се представиха Денислав Христов, следват от Божидар Златанов и Пресиан Йорданов.