Емо Луканов стартира с победа начело на „Етър“

0

„Етър“ спечели с 2:1 срещу „Янтра“ (Габрово) в първия мач на новия старши треньор Емануел Луканов начело на тима. Сред „виолетовите“ имаше както нови попълнения, така и играчи на проби.

Гостите откриха резултата още в 7-ата минута, когато след центриране отдясно Рафаил Пърликов стреля в близкия ъгъл на Ангел Мартинов за 0:1. За домакините в 20-ата минута при атака, тръгнала от Евгений Илиев, Лилиян Маринов бе в чиста позиция, но бе изпреварен от вратаря Християн Василев. Играта бе равностойна и предимно в централната част, а до почивката и двата тима създадоха по едно положение. В 33-ата минута Добромир Бонев от гостите центрира отдясно, но Ивайло Иванов с глава стреля над гредата. В края на полувремето хубава атака на Мартин Моран отдясно завърши с пас към Лилиян Маринов, чийто удар бе избит от вратаря.

През втората част времето не бе толкова горещо и темпото бе по-високо. В 57-ата минута Иван Петков технично изведе Георги Недков, който обаче би високо. „Етър“ отговори с удар на Евгений Илиев от малък ъгъл, но също покрай гредата.

С све попадения, изработени от Кольо Станев, “виолетовите” успяха да стигнат до победата. В 63-ата минута Станев проби отдясно и пусна към Борислав Трендафилов, който технично с пета прати топката в мрежата – 1:1. Нов идентичен пробив на Станев отдясно в 78-ата минута завърши с прострелно центриране и бранител на гостите засече топката във вратата си – 2:1.

„Етър“: Ангел Мартинов, Росен Върбишки, Яни Пехливанов, Мариян Иванов, Калоян Митев, Олег Димитров, Николай Янков, Мартин Моран, Евгений Илиев, Христо Марков, Лилиян Маринов (Христо Иванов, Кольо Станев, Радослав Терзиев, Север Алиев, Христо Митев, Кристиян Кънчев, Даниел-Виктор Кънчев, Борислав Трендафилов, Калоян Ненчев).