„Етър“ удари „Марица“ с 3:1 и оглави класирането

0

Трудно, но напълно заслужено „Етър“ спечели с 3:1 срещу пловдивския „Марица“ и излезе начело във временното класиране преди оставащите 4 мача от кръга. Всички голове в мача паднаха в последните двайсетина минути, като решаваща се оказа волята за победа.

„Болярите“ започнаха много силно и набързо нацелиха два пъти гредите. В 10-ата минута след подаване отляво Живко Петков стреля силно в левия стълб, а в 18-ата минута Мартин Моран пък нацели дясната греда. Малко след това отново Живко Петков насочи топката с глава, но защитник изби от голлинията.

Постепенно обаче „Марица“ изравни играта и в 31-ата минута имаше чисто положение – Петър Атанасов излезе сам срещу Станислав Нисторов, но вратарят, който направи официален дебют за етърци, блестящо спаси. В самия край на полувремето нов удар на Живко Петков бе изваден от вратаря в корнер.

Игралият много активно Мартин Моран центрира в 55-ата минута и удар на Мариян Иванов с глава мина до гредата, а после далечен удар на Янков бе уловен от Илия Николов. Първият гол падна чак в 67-ата минута, когато Николай Янков бе изведен срещу вратаря, финтира го и от малък ъгъл насочи топката в мрежата – 1:0. Веднага след това шут на Крум Стоянов бе уловен от Николов.

Етърци обаче изпуснаха гостите в 74-ата минута, когато топката стигна до Симеон Вешев и той засече топката за 1:1. След гола обаче си позволи предизвикателни жестове към агитката на „Етър“, което нажежи трибуните.. „Виолетовите“ проявиха характер и окупираха пеналта на гостите, които разчитаха на контри. Драматична бе 82-ата минута, когато Петър Атанасов излезе сам срещу Нисторов, който обаче спаси. Последва контра към Крум Стоянов отляво и центриране, а Живко Петков с глава хвърли трибуните в еуфория – 2:1. Червен картон показа реферът Мустафа Шефкет на резервния страж на „Марица“ Петър Начев на скамейката.

Пет минути преди края пак Крум Стоянов нахлу отляво и бе съборен в наказателното поле. Последва дузпа, която Даниел Младенов хладнокръвно превърна в крайното 3:1, а след последния сигнал етърци благодариха на своите верни фенове за горещата подкрепа.

„Етър“: Станислав Нисторов, Крум Стоянов, Георги Ангелов, Мариян Иванов, Радослав Терзиев, Кольо Станев, Евгений Илиев (65 Олег Димитров), Мартин Моран, Николай Янков (78 Борислав Трендафилов), Даниел Младенов (89 Яни Пехливанов), Живко Петков.

Емануел Луканов:

„Поздравления за момчетата, натиснаха докрай!“

„Поредният мач, в който още първото полувреме имахме ситуации за гол, две греди, и когато не отбележиш, за сетен път повтарям, че ти трябва двойно повече енергия да спечелиш. Променихме схемата на игра и веднага даде плодове, поведохме. Но някакво неразбирателство в наказателното поле върна „Марица“ в мача. Поздравления за момчетата! Намериха сили, натиснахме докрай. Това ще го повтарям, докато  съм треньор на „Етър“: нищо не е свършило, докато не свърши един мач. Да натискат – с мотивация, с характер. Успяха! Вратарят Нисторов също се представи на много високо ниво, но затова сме го взели – да дава неговия принос. Разчитаме много на него.

Борбата е най-великият спорт в света, защото във всеки един спорт има борба. Волята и желанието за победа са голям фактор във всеки мач. Трябва да намерим това постоянство в играта като характер и мотивация, и ще успеем.

Благодарен съм на публиката, докрай ни подкрепяха. Дори когато „Марица“ изравни, феновете продължиха да подкрепят. Хиляди благодарности, нека бъдат с нас и да бъдат постоянни, както го направиха днес!“