Трудна победа изведе „Етър“ отново начело на класирането

0

„Етър“ взе много трудна победа с 1:0 над „Янтра“, която го изведе отново начело във временното класиране. Това пък бе първо поражение в първенството за габровския тим.

Както се и очакваше, мачът бе много оспорван, с неизвестен изход до самия край. Първата ситуация бе за гостите – в 11-ата минута Валери Христов отдясно намери Георги Недков, който би над вратата. В 15-ата минута етърци имаха чиста възможност да поведат, но Живко Петков отблизо не уцели опразнената врата. По още едно положение си размениха двата отбора в 17-ата минута – отново Христов от „Янтра“ след свой пробив стреля, но Нисторов спаси, а в ответната атака Евгений Илиев отправи опасен удар до десния стълб.

Най-чистото положение за „виолетовите“ бе в 23-ата минута, когато Крум Стоянов надбяга и вратаря Василев, но стреля в тялото на защитник пред вратата.

И през втората част съществена промяна в играта нямаше. В 56-ата минута Ивайло Иванов от гостите шутира опасно до гредата, а в следващата минута падна и единственият гол. Евгений Илиев нахлу отдясно на скорост и центрира, а Живко Петков засече топката в мрежата за радост на публиката по трибуните – 1:0!

После „Янтра“ натисна здраво в търсене на изравнителен гол, а Емануел Луканов подсили отбраната с включването на Яни Пехливанов вместо Янков. Удар на Иван Петков бе уловен от Нисторов, а в 80-ата минута вратарят на етърци майсторски спаси шут на Ивайло Иванов от упор. Две минути преди края Нисторов улови и удар на Иван Василев, а етърци търсеха възможности за контри, като в крайна сметка успяха да удържат ценната си преднина.

„Етър“: Станислав Нисторов, Мариян Иванов, Радослав Терзиев, Христо Митев, Кольо Станев, Крум Стоянов (90 Алехандро), Георги Ангелов, Николай Янков (76 Яни Пехливанов), Евгений Илиев (66 Мартин Моран), Олег Димитров, Живко Петков (90 Борислав Трендафилов).