Етър“ удари ЦСКА 1948 II като гост

0

„Етър“ спря серията на ЦСКА 1948 II от 4 поредни победи, като извоюва чудесен успех с 1:0 в столицата, пратил го отново в челните позиции. Единственото и победно попадение вкара Живко Петков чак в 89-ата минута след перфектен пас на Крум Стоянов. През първата част пък два гола на Даниел Младенов бяха отменени поради засади.

Етърци започнаха мача силно и в първите двайсетина минути играта се водеше основно в половината на домакините. Първата чиста ситуация бе в 15-ата минута, когато Кольо Станев центрира отдясно и Даниел Младенов прати топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада и попадението бе отменено. Само след пет минути се случи отново същото – пак Младенов отбеляза гол, но и този път той бе отменен поради засада…

В 23-ата минута Евгений Илиев отправи точен удар, отразен от вратаря на домакините. През втората част на полувремето ЦСКА 1948 II изнесе играта напред и изпълни три корнера, които не доведоха до нищо. Малко преди почивката нов удар на етърци мина покрай рамката.

Нова ситуация за гол имаше в 54-ата минута – Илиев центрира от корнер и защитникът Георги Ангелов насочи топката с глава, но вратарят Генадий Ганев успя да спаси. Малко след това извеждащ пас на Моран бе спрян поради несъществуваща засада. До края домакините натиснаха, отправиха и един точен удар. В 88-ата минута „Етър“ по чудо не откри резултата. Крум Стоянов изведе Алехандро, който нанесе страхотен удар, но вратарят Ганев с мъка спаси.

Логичното обаче се случи в 89-ата минута, когато отново Крум Стоянов напредна и пусна перфектен пас пред вратата на Живко Петков, който прати топката в мрежата за победното 1:0. В добавеното време домакините останаха с 10 души след втори жълт картон.

„Етър“ излезе в челото на класирането с 20 точки заедно със „Спартак“ (Пл), който обаче има по-добра голова разлика.

“Етър”: Станислав Нисторов, Кольо Станев (37 Георги Александров), Георги Ангелов (75 Алехандро), Мариян Иванов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Олег Димитров, Мартин Моран, Евгений Илиев (62 Христо Митев), Даниел Младенов (62 Николай Янков), Живко Петков.