Етър“ оглави еднолично класирането във Втора лига след минимална победа с 2:1 над „Добруджа“

0

Етър“ оглави еднолично класирането във Втора лига след минимална победа с 2:1 над „Добруджа“. И трите гола паднаха още в първата половина на първото полувреме.

Четирима основни играчи липсваха за етърци – Живко Петков, Георги Ангелов, Яни Пехливанов и Кольо Станев, а гостите бяха без голмайстора си Денислав Ангелов.

Мачът този път започна по перфектен начин за „болярите“ – с бърз гол. В 3-ата минута Крум Стоянов проби отляво и центрира, а Николай Янков със задна ножица прати топката в мрежата – 1:0. Това накара гостите да потърсят промяна и в 17-ата минута Андриан Димитров изскочи сам, но Нисторов с крак спаси удара му. Последва центриране на Стефан Митев от корнер Ивайло Лазаров с глава стреля в ъгъла за 1:1.

„Виолетовите“ бързо върнаха гола. В 22-ата минута Дани Младенов изведе отдясно Алехандро, който центрира и Олег Димитров с мощен удар опъна мрежата за 2:1. До почивката обаче не последва нищо по-опасно пред вратите.

Втората част започна отново по-добре за домакините. В 48-ата минута Янков стреля този път със странична ножица, а добавката на Крум Стоянов бе уловена от вратаря. Удар на Младенов от фаул бе избит от вратаря Илиев, а най-опасната ситуация бе в 66-ата минута – първо Мариян Иванов с глава стреля в напречната греда, а после Георги Александров насочи топката, но стражът на гостите с последни сили извади удара.

„Етър“ можеше с трети гол окончателно на „затвори“ мача, но до края последва само още едно голямо меле, което Янков завърши с удар покрай вратата. Гостите се отчетоха с един далечен удар на Мартин Милушев в 76-ата минута, който Нисторов улови.

„Етър“: Станислав Нисторов, Мариян Иванов, Крум Стоянов, Георги Александров, Радослав Терзиев, Мартин Моран, Олег Димитров, Николай Янков (86 Юлиян Райков), Евгений Илиев (46 Кристиян Кънчев), Алехандро (46 Калоян Митев), Даниел Младенов (81 Борислав Трендафилов).

Емануел Луканов: „Можехме да затворим мача рано,

но все пак – комплименти за играчите!“

„Влязохме в победна серия, която трябва да донесе по-голяма увереност в следващите мачове. Но отново изиграхме идентичен мач с предишните и вместо да го „затворим“ с трети гол, вместо да заиграем по-спокойно… явно в този период мачовете ни ще протичат по този начин.

Сега вкарахме бърз гол, но усетих после аристократичност. Изравниха ни, пак поведохме, и пак тръгнахме по-лежерно. Но през втората част дадохме интензитет, не само физически, но дори и ментален. До последно се трудиха, бориха се, имаха възможности да „затворят“ мача.

Поздравявам момчетата, защото във втори пореден двубой се раздадоха. Физическите сили бяха на попривършване, защото след интензитета във вторник сега имаше умора. Играхме без четирима основни футболисти. Момчетата, които влязоха на тяхно място, се раздадоха и дадоха сърцат си за този отбор. Комплиментите са изцяло за футболистите!“