„Етър“ се разигра и отнесе „канарчетата“

0

„Болярите“ се развихриха в последния си домакински мач за полусезона и отнесоха втория тим на „Ботев“ (Пловдив) с 3:0, което им върна второто място във временното класиране. Това бе и най-голямата победа за етърци на стадион „Ивайло“ в първенството.

Първата ситуация бе за гостите – в 8-ата минута Бисер Бонев с далечен удар нацели десния стълб. Малко след това Дани Младенов стреля от фаул, но ударът му не затрудни вратаря Панев. Етърци атакуваха често, като на два пъти Моран можеше сам да завърши атаките, но предпочете подавания пред вратата. В 31-ата минута Николай Янков отляво центрира към Моран, но ударът му с глава бе уловен от вратаря. Гостите предимно се бранеха, като напред разчитаха основно на бързия Траоре.

В 36-ата минута Димитър Балинов влезе грубо в краката на Олег Димитров и реферът му показа червен картон. „Етър“ реши мача с два гола в края на първото и началото на второто полувреме, като и двата бяха дело с глава на бранители. В 44-ата минута Янков центрира отдясно, Георги Александров с глава върна топката към Мариян Иванов, който също с глава я прати в мрежата – 1:0.

И втората част започна с гол. Този път Радослав Терзиев напредна и центрира отдясно към Олег Димитров, след чийто удар топката отиде у Георги Александров. Първият му удар нацели гредата, но младият защитник отново с глава довкара топката за 2:0. „Болярските“ атаки продължиха и отново Мариян Иванов с глава стреля, но покрай вратата.

„Ботев-2“ дебнеше за контри, при една от които Траоре в 63-ата минута се откъсна сам, но Нисторов блестящо извади удара в корнер. След изпълнението му последва атака на етърци, при която Мартин Моран отдясно поднесе топката пред вратата на Живко Петков, който я засече в мрежата – 3:0. След този резултат Емануел Луканов направи пет смени, за да съхрани силите за петъчното гостуване на „Литекс“. Играта се понакъса, а до края се запомни далечен опасен удар на Кристиян Кънчев, който мина до гредата. В 86-ата минута при доста съмнително за засада положение пак Траоре от гостите се откъсна сам, но Нисторов отново направи страхотно спасяване.

След края „виолетовите“ си направиха отборна снимка пред агитката, която за пореден мач даде своята бурна подкрепа.

„Етър“: Станислав Нисторов, Георги Александров (69 Христо Митев), Георги Ангелов (80 Яни Пехливанов), Мариян Иванов, Радослав Терзиев, Юлиян Райков, Николай Янков, Олег Димитров (69 Хавиер Бетегон), Мартин Моран (83 Калоян Митев, Живко Петков, Даниел Младенов (69 Кристиян Кънчев).