Еленските джудисти се завърнаха с пет медала от международен турнир

0
На 5 ноември в град Козлодуй се проведе международният турнир по джудо „Ботева слава“. В него взеха участие над 260 състезатели от страната и чужбина. Спортен клуб „Ипон – 87“ с треньор Иван Мирянов се представи със седем джудисти, които спечелиха пет медала.
При децата в категория до 40 кг Стефани Величкова взе бронза. Същото отличие завоюва и Еркан Салиев до 26 кг, а Георги Йовчев стана пети.
При юношите Себахтин Хашимов в категория до 60 кг спечели бронзов медал, а Благовест Кондаков се класира на седмо място. При юношите старша възраст в категория до 55 кг Йордан Янакиев напълно заслужено спечели златния медал. Валентин Пашов за пореден път се представи отлично, вземайки бронза.
За малките джудисти Стефани, Еркан, Благовест и Георги това бе първо състезание, а престижното им класиране говори, че ги очакват още много победи и оспорвани битки на тепиха.
Достойното представяне на спортен клуб „Ипон-87“ идва в момент, когато се отбелязват 35 години от създаването му. Треньорът Иван Мирянов изказва своята благодарност към Община Елена и „Thracian Cliffs Golf Ahd SPA Resort“ за помощта и подкрепата, както и на борбените деца от клуба по джудо в Елена за успехите.