Гол на Алехандро с глава измъкна точката за „Етър““

0

„Етър“ приключи есенния полусезон с равенство 1:1 като гост на „Литекс“ (Ловеч). „Виолетовите“, които 60 минути играха с човек по-малко, отстъпваха с 1:0 на стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен, но в 92-ата минута Алехандро с глава донесе точката.

Мачът започна с 40 минути закъснение, като дори бе на път да бъде отложен. Два часа преди началото му стана тежка катастрофа край Голец (малко преди Микре) и пътят бе затворен. Автобусите и на двата отбора се оказаха в задръстването и 10-километровата колона от автомобили, както и делегатът и съдийският наблюдател, които пътуваха от Варна. Съдиите пък вече бяха в Тетевен и прецениха, че ако до 15.15 ч. отборите дойдат, мачът ще се играе. Време за повече изчакване нямаше, тъй като стадионът няма осветление. В крайна сметка отборите пристигнаха и двубоят започна в 15:10 ч.

За първи път в групата след дълго отсъствие бе Здравко Илиев, а поради контузи отсъстваха Станислав Нисторов, Евгений Илиев, Крум Стоянов и Кольо Станев. Играта през първата част бе предимно в центъра, а положенията пред двете врати бяха малко. В 14-ата минута Янков центрира от фаул, но Дани Младенов не можа да засече добре топката. Домакините отговориха с хубава атака чак в 30-ата минута, но ударът им мина над гредата.

Минута по-късно „Етър“ остана в намален състав. Николай Янков, който вече имаше жълт картон за фаул в центъра, направи повторно нарушение и видя червения цвят. В 39-ата минута „виолетовите“ можеха да открият, но вместо това получиха гол. Топката стигна до Живко Петков, който от 4-5 метра обаче нацели гредата, последва бърза контра на „Литекс“, която завърши с гол за 1:0.

Етърци опитаха натиск след почивката, докато домакините разчитаха основно на контри. В 70-ата минута Христо Митев отправи удар с левия крак, но топката мина на сантиметри над гредата, а до края въпреки атаките изравнителен гол не падаше. Това се случи във втората минута на добавеното време, когато Дани Младенов центрира и най-ниският на терена Алехандро с глава прати топката в мрежата за крайното 1:1.

“Етър”: Христо Иванов, Георги Александров, Мариян Иванов, Георги Ангелов, Юлиян Райков (46 Христо Митев), Яни Пехливанов (60 Алехандро), Мартин Моран, Олег Димитров, Николай Янков, Живко Петков (60 Хавиер Бетегон), Даниел Младенов.