„Етър“ би с 2:1 в Габрово с ударни последни 10 минути

0

„Етър“ спечели последния си мач за годината, като би с 2:1 „Янтра“ (Габрово) в контрола. „Виолетовите“ стигнаха до победата с голове на Хавиер Бетегон и Живко Петков в последните десет минути.

Домакините започнаха по-офанзивно и в 7-ата минута Красимир Панчев отляво опита удар, но Ангел Мартинов изби. Емил Колев малко след това стреля над рамката, а в 23-ата минута пак той нацели и греда. След центриране отдясно от фаул Колев с глава насочи топката и тя срещна левия стълб.

За етърци Алехандро в 25-ата минута изведе Дани Младенов сам, но бе маркирана засада, а пет минути по-късно удар на Бетегон мина високо над вратата. В 38-ата минута реферът отсъди нарушение на игралия в центъра на защитата Яни Пехливанов на границата на пеналта, който Пехливанов оспорва и получи жълт картон. Емил Колев обаче стреля над вратата.

Втората част започна с пропуск на „Янтра“ – Тони Иванов изведе Емил Колев сам срещу вратаря, но ударът му от два метра отиде в аут. В ответната атака диагонален изстрел на Живко Петков мина встрани от вратата. Ангел Мартинов направи блестящо спасяване в 64-ата минута, като извади прехвърлящ удар на Иван Петков.

Етърци натиснаха чак в последните десет минути. В 80-ата минута Боби Трендафилов напредна отляво и намери на другия фланг Кристиян Кънчев, който излъга двама защитници и центрира пред вратата към Бетегон за 0:1. Малко след това Кънчев центрира от фаул и Бетегон за малко не успя да засече топката с глава в мрежата. Живко Петков в 87-ата минута направи двойно подаване с Бетегон и бе изведен сам срещу вратаря, като вкара за 0:2. В добавеното време Георги Недков от домакините получи пас отляво и оформи крайното 1:2.

„Етър“: Ангел Мартинов, Юлиян Райков, Яни Пехливанов, Георги Александров, Калоян Митев, Мартин Моран, Емануил Личев, Алехандро, Николай Янков, Хавиер Бетегон, Даниел Младенов (Здравко Илиев, Олег Димитров, Кристиян Кънчев, Мариян Иванов, Кольо Станев, Евгений Илиев, Живко Петков, Борислав Трендафилов).