„Етър“ се разигра и отнесе в Сливен домакините с 5:1

0

„Етър“ постигна убедителен успех във втората си проверка от подготовката. Сред загубата в Габрово от „Янтра“ с 3:0, сега „виолетовите“ разбиха третодивизионния „Сливен“ като гости с 5:1. С хеттрик се отличи новопривлеченият нападател Мартин Тошев, който подаде и за първото попадение на Кольо Станев.

Дебют за първия отбор на „Етър“ пък навръх имения си ден направи халфът от школата на „болярите“ Атанас Атанасов. Великотърновци имаха тотален превес срещу третодивизионния „Сливен“, чийто играещ треньор е бившият капитан на етърци Иван Стоянов. Превъзходството им през първата част бе тотално и бе материализирано с четири попадения.

Още в 3-ата минута вратарят на домакините сгреши при изнасянето на топката, последва атака отляво на Мартин Тошев, който центрира и непокритият Кольо Станев отблизо засече топката – 0:1. В 11-ата минута Мартин Тошев получи хубава топка отляво и стреля без забавяне, но вратарят Сапунджиев успя да извади в корнер.

Ново положение за гол имаше в 16-ата минута, когато Валери Христов проби отдясно по аутлинията и намери Станев, който продължи към Мартин Тошев в голова позиция, но вратарят успя да пресече паса. Малко след това отново игралият отлично Кольо Станев непокрит нахлу към пеналта и бе съборен на границата. От фаула Крум Стоянов обаче прати топката на сантиметри над рамката.

В 23-ата минута след параболично центриране на Станев отдясно и топката падна на напречната греда. Последва голов рецитал на Мартин Тошев. Минута по-късно пак Кольо Станев центрира отдясно и Тошев с глава вкара първото си попадение за „Етър“ – 0:2. Следващата интересна ситуация бе чак в 38-ата минута – Валери Христов центрира отдясно и Крум Стоянов се размина с топката пред голлинията.

До почивката Мартин Тошев наниза още два бързи гола. В 40-ата минута той вкара красиво попадение с десния крак от малък ъгъл за 0:3, а веднага центъра последва нова атака на етърци. Алехандро центрира и Тошев с глава стигна до хеттрик за 0:4.

През втората част „виолетовите“ понамалиха темпото, въпреки че продължиха да водят играта. Домакините се възползваха в 50-ата минута, когато опитният играещ треньор – бившият капитан на „Етър“ Иван Стоянов намали на 1:4.

На два пъти Атанас Атанасов можеше да се разпише, но първо след като бе изведен отдясно ударът му бе блокиран, а после стреля от средна дистанция, но вратарят улови. В 58-ата минута Евгений Илиев излезе сам срещу вратаря и пусна на Йоан Маринов, който обаче от чиста позиция би до гредата. Нисък удар на Илиев бе спасен от Павел Колев. Петият гол за „Етър“ падна в 72-ата минута – Николай Янков стреля от фаул, вратарят изпусна топката и Росен Върбишки отблизо вкара за 1:5.

До края Калоян Ненчев, Емануил Личев и Евгений Илиев от чисти позиции можеха да вкарат още голове.

„Етър“: Християн Славков, Кристиян Кънчев, Крум Стоянов, Георги Александров, Емануил Личев, Валери Христов, Атанас Атанасов, Кольо Станев, Алехандро, Георги Ангелов, Мартин Тошев (Иван Дерменджиев, Ангел Мартинов, Мариян Иванов, Йоан Маринов, Росен Върбишки, Николай Янков, Христо Митев, Здравко Илиев, Марио Балъков, Евгений Илиев).