ЧЕТИРИ МЕДАЛА ЗА ШК „ЕТЪР“ ОТ СЛИВЕН И ШУМЕН

0

През уикенда се проведоха два силни турнира, в които участваха деца от ШК“ Етър“. Младите ни шахматисти отново се завърнаха с отличия.

На турнир „Туида “ в Сливен Виктор Стоядинов спечели бронзов медал в генералното класиране и е втори до 12 години. В по-малката възрастова група до 8- 10 години Велизар Петков е втори сред децата от детската градина и завоюва сребърен медал. Той поднесе голямата изненада, като победи поставения под номер 1 украинец Иван Дели. Богдан Стоядинов е трети при 8-годишните. Всички призьори получиха и предметни награди.

В Шумен също се проведе турнир „Шахматна пролет“ разделен за деца до 10 и до 16 години. Ивайло Капарашев спечели бронзов медал във възраст 10 години сред 39 деца от страната. Мариян Караиванов зае 10 място. Участваха и три деца от детска градина: Стефан Стефанов, Димо Петков и Теодоси Цонев, които натрупаха опит с по-големите състезатели.