февруари 14, 2026

Гласовитата малка певица Виктория Ганчева отново се завърна с награда от конкурса „Морско конче” във Варна

0
received_1909456492850474

Гласовитата малка певица на ДЕС „Румина” при Военен клуб В. Търново Виктория Ганчева отново се завърна с награда от 17-я национален конкурс за млади изпълнтели на популярна песен „Морско конче”. В морската столица Варна си дадоха среща след щателна селекция близо 140 деца от цялата страна, от които най-добрите достигнаха финалния трети тур.

Вики Ганчева( 9 г.)  се представи с песните „Жена на всички времена” и „Hallelujah” и се пребори за втората награда в силната втора възрастова група. Наградите в този конкурс не се поделят и спечелването им еднолично повишата тяхната стойност.

Отлично представяне във Варна, макар и без място в призовите тройки,  записаха и останалите три финалистки на студио „Румина” – Хриси Машова (8 г.), Велислава Мянушева (10 г.) и Божидара Якимова (14 г.)

Авторитетното жури, председателствано от композитора Доно Цветков, удостои с Гран при Виктория Пощарова от Шумен. Тя се представи в конкурсната програма с жив акомпанимент на пианистите Хасан и Ибрахим Игнатови, носители на десетки награди от национални и международни конкурси.

Организатори на Националния конкурс за млади изпълнители на популярна песен „Морско конче“ са Министерството на образованието и науката, Регионално управление на образованието – Варна , Община Варна и ЦПЛР – Общински детски комплекс, гр. Варна.

Този уикенд за Вики предстои ново изпитание. Тя е селектирана за участие във финала на Х–я Юбилеен Фестивал – конкурс за вокални изпълнители „Вярвай, искай, можеш“ в гр. Банкя, където ще се представи в две категирии – „Песен на роден език” и „Песен от филми и мюзикъли”.

Този уикенд е горещ и за още една малка възпитаничка на ДЕС „Румина” – Александра Иванова (6 г.) За втори път Алекс ще вземе участие в големия международен конкурс “Radiant Ray of Music” в столицата на Молдова – гр. Кишинев. В състава на “Silver Yantra team – Bulgaria” e включена и носителката на Наградата на Председателя на великотърновския Общински съвет г-н Венцислав Спирдонов Виктория Каменчева от гр. Пловдив. Селекционер на тима и член на Международното жури за България е г-жа Румяна Начева – директор на МК „Сребърна Янтра” – В. Търново.

Горещото музикално лято за талантите на студио „Румина” продължава. На хоризонта са още няколко конкурса на морето, в страната и чужбина, както и концерти във В. Търново и региона, а в края на м. септември предстои 22-то издание на Международния конкурс „Сребърна Янтра” – 27-29.09.2024.

сн. Йоанна БОЯДЖИЕВА 

About Post Author

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *