Над 20 въпроса зададе от парламентарната трибуна народният представител от Великотърновски регион Димитър Николов. Част от поставените проблеми намериха решение, за други от проблемите министри в редовни и служебни кабинети влязоха в обяснителен режим. Своите казуси през годините поставяха пред депутата кметове на общини и населени места, представители на културни и спортни институции, граждани.
„Няма големи и малки теми, има решени и нерешени проблеми“, казва за питанията си Димитър Николов и не крие, че когато става дума за неговия регион е готов да разговаря с всеки, независимо от политическите му и партийни пристрастия.
Концесията на летището и интермодалния терминал в Горна Оряховица, финансирането на археологическите разкопки на крепостта „Ряховец“ и Никополис ад Иструм , закриването на полицейските управления в Стражица и Полски Тръмбеш, обновяването на басейна във ВТУ, сигурността на локомотивните машинисти и кадровата обезпеченост в железопътния сектор, проблеми при класирането за саниране на едни от най-големите блокове в Горна Оряховица, безводието в село Драганово, окаяното състояние на къщата на Антон Дончев във Велико Търново, спрените ученически игри, борбата с фалшивите новини, забавянето на програмата „Българските библиотеки – съвременни центрове за четене и информираност“ са само част от проблемите, които получиха гласност от най-високата трибуна в страната.
„Народният представител трябва да познава проблемите във всяко населено място в избирателния си район. Три години вече държавата е на пауза и тези проблеми се задълбочават. Хората искат от нас работещи решения, без да се интересуват кой от коя политическа сила е“, казва Димитър Николов. Именно с общи усилия бе постигнат напредък в решаването на проблема с безводието в село Драганово и се осигуриха средствата за първия етап от рехабилитацията на водопреносната мрежа. След парламентарно питане бяха премахнати остатъците от опасната сграда на гара Лясковец. След въпрос към министъра на транспорта и съобщенията бе спряна тръжната процедура за продажбата на гара Елена и собствеността бе прехвърлена на общината, която има идеен проект за изграждането на посетителски център и буферен паркинг.
Димитър Николов е удовлетворен от напредъка по индустриалния Дунав парк в Свищов, за чийто проект също отправи питане към министъра на иновациите и растежа. „Самият проект е дълъг и трудно извървян процес, изискващ пълна отдаденост на местното ръководство с подкрепата на ключови национални и международни партньорства. Община Свищов успя да привлече интереса на 6 български и чуждестранни компании, с които има сключен меморандум за сътрудничество. Реализацията на „Дунавски индустриален и технологичен парк“ е част от стратегията и антикризисния план за преструктуриране на местната икономика, с комбинация от „меки“ и инвестиционни мерки, които да подобрят бизнес климата и да създадат предпоставки за високотехнологични дейности с по-висока добавена стойност“, казва народният представител, според който местната власт е една от малкото останали зони на сигурност и устойчивост в държавата..
Димитър Николов не крие удовлетвореността си от решените проблеми. Част от положителните развръзки след поставените въпроси касаят цели общини, други малки общности. Народният представител не говори за помощта, която съвместно с колегата си проф. Костадин Ангелов са оказвали на хора, които са ги потърсили за лична помощ. Обижда го обаче битуващото мнение, че депутатите само натискат едни копчета за гласуване и получават високи заплати. „Моят телефон е винаги включен. Всеки може да се обърне към мен. Гледам на тези питания, не като показност от парламентарната трибуна, а като свършена работа“, допълва Димитър Николов.