Гол на дебютанта Росен Иванов донесе „виолетовата“ победа

0
DSCN3837

 

С гол на привлечения от „Лудогорец“ Росен Иванов етърци взеха ценна победа с 1:0 над втория отбор на „Ботев“ (Пд). Успехът дойде след много битка на терена, но овациите на феновете в края бяха заслужени.

„Болярите“ излязоха за мача с фланелки с надпис „С теб сме, Коле!“ в подкрепа на контузения си съотборник Кольо Станев. С едноминутно мълчание бе почетена паметта на отишлите си ветерани Димитър Мумджиев и Марин Петров.

В отсъствието на няколко основни играчи като десен бек игра юношата Антони Ангелов, ляво крило бе Росен Иванов, дясно – Лоан Клодан, а Преслав Йорданов за пръв път започна като титуляр в атаката.

Първата опасност бе в 17-ата минута, когато след удар на Мартин Николов и избита топка Преслав Йорданов стреля опасно, но вратарят улови. Последваха и изстрели на Янков и Клодан покрай рамката, както и далечен удар на Караангелов в ръцете на вратаря. „Етър“ можеше да поведе и в 35-ата минута, когато Росен Иванов бе изведен от Шериф Осман и шутира опасно, но стражът с последни сили изби. Гостите отговориха с положение в края на полувремето, когато Вангелов с глава насочи топката под гредата, но Нисторов извади в корнер.

Втората част започна с така мечтания гол. Ники Янков центрира от корнер и избитата топка дебютантът Росен Иванов през куп от играчи прокара в мрежата – 1:0. До края на терена имаше здрава битка без много положения. Пловдивчани натиснаха здраво, но защитата на „Етър“ устоя, като при това не допусна нито един точен удар в рамката на вратата. Пред отсрещната врата пък след центриране на Янков от фаул Шериф Осман с глава стреля до гредата. Малко преди това Кристина Георгиева показа червен картон на човек от щаба на гостите, като след изгонването си той блъсна в гърдите четвъртия рефер.

Успехът изведе етърци на шестото място с 28 т. – на пет от четвъртия „Марек“. В следващия кръг в четвъртък те приемат доскорошния лидер „Пирин“, който в пролетните си мачове записа реми и две поредни загуби.

„Етър“: Станислав Нисторов, Антони Ангелов, Георги Александров, Кристиян Вълков, Мартин Николов, Петър Караангелов, Шериф Осман, Николай Янков, Росен Иванов (91 Тонислав Донков), Лоан Клодан (69 Атанас Атанасов), Преслав Йорданов.

About Post Author

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *