Във вторник вечерта на домашния му телефон се обадил непознат, който се представил за служител на полицията. Той поискал мъжът да му съдейства при залавянето на телефонни измамници и му дал «указания» как да действа.
Според тях трябвало да събере наличната сума пари в дома си и да ги остави на точно определено място. Мъжът изпълнил точно указанията, но в последствие разбрал, че е станал жертва на измама. На следващата сутрин е потърсил съдействие в полицията. По случая се води досъдебно производство.
