Двама водачи, употребили алкохол, установиха служители на РУ – Горна Оряховица и Свищов.
Вчера около обяд в с. Първомайци е извършена проверка на лек автомобил, управляван от чужд гражданин. При проверка на водача за употреба на алкохол, апаратът е отчел 2,44 промила.
Той не е дал кръвна проба за химичен анализ. Задържан е за срок до 24 часа по ЗМВР.
Същият ден в хода на специализирана полицейска операция в крайдунавския град е извършена проверка на лек автомобил, управляван от 63-годишен местен жител. При проверка на водача за употреба на алкохол, апаратът е отчел 1,95 промила. Той е дал кръвна проба за химичен анализ. Задържан е за срок до 24 часа по ЗМВР. Автомобилът е иззет. По двата случая са образувани бързи производства.
