Кражба на пари от румънски гражданин, разкриха служители на Районното управление на полицията в Свищов.
Вчера сутринта на тел. 112 е получен сигнал от румънски гражданин, който обяснил, че са му били откраднати 500 евро.
В хода на разследването е изяснено, че той е пътувал с автомобил с двама непознати за Букурещ и в района на село Вардим са му били откраднати парите.
От проведените незабавни оперативно издирвателни мероприятия автомобилът и пътувалите в него двама мъже – на 19 и 29 години, съответно от Никопол и с. Обнова, и двамата неизвестни до момента на полицията, са установени.
Те са задържани за срок до 24 часа по ЗМВР. Работата по образуваното досъдебно производство продължава.
