Нови успехи на ШК „Етър“ Велико Търново

0

През изминалия уикенд в Стражица се проведе традиционния Открит шахматен турнир под патронажа на кмета г-н Румен Павлов. 19-тото издание на турнира събра 57 участници от страната, сред които няколко международни майстори. Те играха в 7 кръга на контрола 50 мин +10 секунди добавено време на ход. Едноличен победител стана Ростислав Раев от Пристис, Русе със 6 точки, следван от мм Красимир Стефанов от Силистра с 5,5 т и мм Коста Ангелов от Георги Даскалов, Варна с 5 точки. От великотърновските шахматисти най-добре се представиха мм Павел Димитров от Булмекс и Николай Илиев от Етър, които финишираха на 4 и 5 място с по 5 точки. Представителят на домакините от ШК Левски, Стражица-Салим Салимов е шести със същия актив. Много добре се представиха и децата от школата на Етър. 10-годишната Стефани Бижева спечели женската награда, а 13-годишният Кристиан Ангелов е втори при юношите до 18 години. От местните участници бяха отличени Илиян Иванов, Кънчо Кънев и Иван Иванов.

Николай Димитров

Бяха раздадени общо 20 награди в отделните категории с общ награден фонд 1200 лева. Неуморният организатор Ахмед Мустафов с подкрепата на Общината осигуриха комфорт и отлични условия за участниците.

В събота се проведе детски турнир „Маринополци” в Павликени с участието на 47 състезатели до 15 години. Те играха на 15 мин +5 секунди добавено време в 7 кръга. Отлично представяне записа 9-годишният Николай Димитров от ШК Етър, който с 5 точки грабна купата и златния медал в своята категория. Николай е пети в генералното класиране. Неговите съотборници Велислав Величков и Милен Цанов постигнаха 3 точки в същата възрастова група.