„Етър“ обърна с 3:2 „Добруджа“ в контрола

0

„Виолетовите“ надделяха с 3:2 над „Добруджа“ в контролна среща на стадион „Ивайло“, след като губеха до 68-ата минута с 0:1. Етърци имаха превес почти през целия мач и стигнаха до успеха с голове на Боби Трендафилов и два на Алехандро.

Още в 3-ата минута гостите откриха, след като Стефан Митев проби фронтално и стреля покрай вратаря Мартинов – 0:1. До почивката „болярите“ изпуснаха няколко гола. В 11-ата минута Младенов отляво центрира към Кристиян Кънчев, но ударът му бе блокиран и излезе в корнер. В 32-ата минута завърналият се след дълго отсъствие поради травма Здравко Илиев изведе перфектно Дани Младенов, чийто удар бе уловен от вратаря. Малко след това отново Младенов от фаул стреля високо над вратата.

В 41-ата минута направилият отличен мач Алехандро отправи опасен изстрел, но Илиев с върха на пръстите си извади топката в корнер. „Добруджа“ имаше още една възможност в 61-ата минута, но Христо Иванов улови удара на Чуканов. Етърци обаче продължиха да доминират и последваха голове.

В 68-ата минута хубава комбинация от Живко Петков мина през Алехандро и топката стигна до Боби Трендафилов, който технично я чукна над вратаря за 1:1. Последва пробив на Бетегон, завършил с опасен удар на сантиметри от гредата. В 75-ата минута Алехандро бе изведен и прокара топката покрай вратаря – 2:1. Гостите обаче пет минути по-късно изравниха, след като центриране отляво прехвърли вратаря и Божидар Чуканов засече топката за 2:2.

„Етър“ продължи да търси победата и първо опасен удар на Живко Петков от дистанция профуча до гредата, а в 85-ата минута отново венецуелецът Алехандро с красив удар под напречната греда донесе победата – 3:2. След седмица в последната си контрола за годината „виолетовите“ ще гостуват на „Янтра“ в Габрово.

„Етър“: Ангел Мартинов, Здравко Илиев, Георги Ангелов, Георги Александров, Калоян Митев, Емануил Личев, Олег Димитров, Кристиян Кънчев, Хавиер Бетегон, Алехандро, Даниел Младенов (Христо Иванов, Юлиян Райков, Мариян Иванов, Росен Върбишки, Христо Митев, Яни Пехливанов, Мартин Моран, Живко Петков, Борислав Трендафилов).