„Етър“ би драматично в Лом в последната минута

0

„Етър“ спечели драматична победа като гост с 2:1 над последния в класирането „Левски“ (Лом) и затвърди първото си място във Втора лига. Победното попадение вкара Дани Младенов от дузпа в последната минута. Така „виолетовите“ вече имат 43 точки – с три повече от „Миньор“ и „Хебър“ и с 4 пред „Спартак“ (Варна).

Началото бе равностойно с игра предимно в центъра, но първата опасност дойде за домакините. В 17-ата минута Андон Гущеров стреля от дъгата пред пеналта и топката мина над напречната греда. Постепенно обаче по-опитният отбор на „Етър“ наложи превес и положенията не закъсняха. В 28-ата минута Даниел Младенов беше съборен пред наказателното поле и сам се нагърби за изпълни фаула. След хубавия му удар вратарят Дамянов изби топката в гредата и дебнещият Мартин Петков я довкара отблизо – 0:1.

Малко след това етърци по чудо не удвоиха. Отново Мартин Петков отправи мощен изстрел от дистанция, но стражът на домакините с вещина успя да извади топката. До почивката играчите на Веселин Великов имаха още една възможност – Кольо Станев центрира към Дани Младенов пред вратата, но в последния миг ударът му бе блокиран.

Още в началото на втората част обаче „Левски“ (Лом) изравни. В 47-ата минута след центриране отляво Гален Ненов остана непокрит на задна греда и от 7-8 метра стреля за 1:1. Десетина минути по-късно домакините дори едва не поведоха, но Господинов успя да захлупи топката на голлинията.

Три минути преди края Фемиа можеше да донесе победата – Кнежевич проби и го намери пред вратата, но аржентинецът би слабо и защитник изби. Така се стигна до последната минута, в която Даниел Младенов бе съборен в пеналта и реферът отсъди дузпа, която Младенов хладнокръвно превърна в победното 1:2.

„Етър“: Анатоли Господинов, Атанас Кръстев, Мариян Иванов, Яни Пехливанов, Здравко Илиев, Радослав Апостолов (74 Николай Янков), Мартин Петков (65 Николай Дичев), Кольо Станев (84 Ромеш Ивей), Николас Фемиа, Даниел Младенов, Ловре Кнежевич.